Wycieczka do Wioski Św. Mikołaja

12.12.23 roku uczniowie klasy 4a wybrali się na wycieczkę klasową do Wioski Świętego Mikołaja w Solcu Kujawskim. Już od wejścia poczuliśmy świąteczny klimat – zapach pierniczków, migoczące na choinkach światełka i krzątające się dookoła elfy. Nasza wyprawa rozpoczęła się od spaceru po magicznej krainie pełnej choinek, skrzatów oraz lampek.

W drugiej kolejności udaliśmy się na warsztaty z Elfami i Śnieżynkami podczas których wykonaliśmy Migoczące Lampiony przy kubku gorącej herbaty. Następnie zaproszono Nas do bajkowej chaty Świętego Mikołaja, która jest najważniejszym miejscem w wiosce. To w niej odbywają się spotkania z poczciwym, pełnym poczucia humoru starcem w czerwonym stroju, który czeka szczególnie na grzeczne dzieci. W swoim magicznym domu i wyjątkowej scenerii, Święty Mikołaj uprzyjemnił nam pobyt drobnymi prezentami. Dzieci miały okazję nie tylko porozmawiać o swoich planach, marzeniach i upragnionych prezentach, ale także zwiedzić chatkę Św. Mikołaja , zobaczyć jak mieszka, gdzie pracuje, co robi. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć z Mikołajem. Było to wyjątkowe spotkanie, o którym marzy każde dziecko ( i nie tylko;-)). Kolejnym punktem naszego programu był seans filmowy w kinie 5D, odwiedziny mini zoo; była też ścieżka edukacyjna z przewodnikiem i wiele cennych informacji o epoce dinozaurów, Muzeum Ziemi czy Zamki Polski w miniaturze. Niewątpliwie najważniejszą atrakcją jaką na Nas czekała to SNOWTUBING- zimowe szaleństwo pełne wrażeń i emocji bo tak można określić zjazd na nadmuchiwanym kole wzdłuż wyznaczonego toru. To doskonała alternatywa, gdy za oknem brakuje śniegu aby wskoczyć do specjalnie przygotowanych pontonów by móc szaleć do woli!

Pobyt w Wiosce Św. Mikołaja dostarczył Nam niezapomnianych wrażeń i stworzył klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie każdy mógł zakupić upominki i pamiątki. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy.

Wioleta Żurawska