Wycieczka do siedziby Powiatowej Straży Pożarnej

Każde dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, do kogo ma się zwrócić o pomoc. Aby się tego dowiedzieć uczniowie klasy 2c udali się na wycieczkę dydaktyczną do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu. Celem wyprawy było również poznanie pracy strażaków i zapoznanie się z wyposażeniem wozów strażackich. Już samo wejście do budynku PSP wzbudziło u dzieci ciekawość oraz wielki podziw. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się symulacji pożaru, miały możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Prawdziwym przeżyciem była obserwacja prawdziwego alarmu pożarowego i pracy dyspozytora.  Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłości chciałoby zostać strażakiem.

Małgorzata Gałązka-Hermanowska