Wycieczka do Palmiarni i Muzeum Czekolady

W ostatni dzień zajęć lekcyjnych przed przerwą świąteczną klasy 1c oraz 1e wybrały się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem była Palmiarnia. Ten obiekt od ponad 110 lat znajduje się w Parku Wilsona w centrum Poznania. Z przewodnikiem na czele uczniowie naszej szkoły zwiedzili IX pawilonów.

W kolekcji Palmiarni znajduje się około 17 tysięcy roślin siedmiuset gatunków i odmian z krajów o klimacie śródziemnomorskim, subtropikalnym, tropikalnym, a także tych z sawanny i pustyni. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także różne gatunki ryb, żółwi i żab a nawet papuga, która tym razem nie była zbyt rozmowna.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Czekolady. Marzenie o samodzielnym wykonaniu czekolady spełniło się. Uczniowie poznali historię oraz proces powstawania czekolady od plantacji do tabliczki. Degustowali ziarno kakao, cztery rodzaje czekolady a także tłuszcz kakaowy. Każdy zabrał do domu przyozdobioną tabliczkę czekolady w kształcie zajączka. To były zdecydowanie najsłodsze warsztaty w jakich do tej pory uczestniczyły nasze pierwszaczki. Pełni wrażeń z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do szkoły.

Joanna Maizenhilder, Magdalena Plura