Wycieczka czwartoklasistów

W miniony piątek uczniowie kl.4 a i 4 c wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Poznania. Pierwsze kroki skierowali do Jump Areny Grunwald, gdzie po rozgrzewce mogli oddać się wspaniałej zabawie skacząc na trampolinach, wspinając się w koszach ze sznurka czy nurkując w basenach z pianek. Każdy znalazł coś dla siebie! Naspępnie, ponad czterdziestoosobowa grupa, udała się do kina, aby obejrzeć film kojarzący się z omawianą niedawno lekturą ,,Mikołajek”. Chociaż scenariusz filmowy ,,Skarbu Mikołajka” odbiegał od wydarzeń przedstawionych w książce to dzięki niemu uczniowie klas czwartych mogli przenieść się w świat Francji lat pięćdziesiątych.

Okazało się, że tytułowy Mikołajek – rówieśnik czwartoklasistów czuł i przeżywał zagrożenia związane z przeprowadzką podobnie jak dziś każdy z nas. Opiekunami grupy były nauczycielki: Anna Król-Pawelska, Renata Kurasińska oraz Monika Maciołek.

Wszystkim dopisywały dobre humory.

Monika Maciołek