Wspomnienia z aktywnego wakacyjnego wypoczynku w Koszalinie!

Od 23 czerwca do 3 lipca 16-osobowa drużyna dziewcząt klasy 6f Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu reprezentująca również Uczniowski Klub Sportowy ” DREAM TEAM” Nowy Tomyśl przebywała w Koszalinie na XVII Festiwalu Minikoszykówki Koszalin 2019. To największa w Polsce impreza sportowa organizowana przez PZKosz skupiająca w jednej szkole ponad 500 dzieci z różnych klubów z całego kraju. 11 dni gier, zabaw, a także 2 wycieczki nad morze-Mielno (plażowanie) i jedna do Kołobrzegu-rejs statkiem, a także dwa wyjścia do aqaparku. Każdy z uczestników otrzymał czapkę, koszulkę i piłkę.

Festiwal minikoszykówki jest doskonałym sposobem promocji sportu oraz zdrowego trybu życia. Ponadto daje możliwość spotkania dzieci z różnych stron kraju, zawarcia nowych znajomości oraz spędzenia czasu nad polskim morzem. Nasze dziewczyny rozegrały mecze z drużynami dziewcząt  i chłopców z : Bydgoszczy, Warszawy x2, Wierzawic, Koszalina x3, Rymanowa, Pleszewa, Białogardu, Przeworska, Działdowa, Kórnika i Strzelec Opolskich.

Bilans naszych gier 11 zwycięstw i tylko 3 porażki to daje nam miejsce w czołówce drużyn festiwalu.

Opiekunowie są bardzo zadowoleni z tego wyjazdu, bowiem oprócz zdobywania doświadczenia na koszykarskich pakietach, zawodniczki poznały nowe osoby, uczestniczyły w testach sprawnościowych, treningach, dyskotekach, wyjazdach nad morze, pokazowych treningach dla trenerów, czy konkursach tańca i karaoke. Dziewczęta nie mogły narzekać na nadmiar czasu i nudę.

Podczas zakończenia festiwalu rozegrano finał konkursów rzutów wolnych i rzutów z cyfr, w którym znalazło się kilka naszych zawodniczek. Zuza Nowak wygrała z zespołem turniej gry 3×3, Klaudia Oszejko zajęła drugie miejsce w konkursie SKILL CHALANGE a Iga Woźna, Patrycja Kujbida i Lila Maciejewska wygrały konkurs MAM TALENT. Ponadto Iga Woźna otrzymała ogromny puchar za najsympatyczniejszą zawodniczkę festiwalu. Dużym wyróżnieniem naszego zespołu było wybranie przez trenerów Zuzi Nowak-naszej środkowej do zespołu GWIAZD TURNIEJU!!!

Obecnie dziewczyny, podobnie jak w ubiegłym roku trenują 3 razy w tygodniu w naszej hali przygotowując się do nowego sezonu…

Mariusz Jaroński

djembed