Wrocław- woda, krasnale i Zoo

10 października br. dzieci z klas II a i II b udały się na wycieczkę do Wrocławia nazywanego miastem mostów. Pierwszym zadaniem drugoklasistów było znalezienie ukrytych krasnali na Starym Rynku. Kolejnym wyzwaniem tym razem matematycznym było policzenie schodów prowadzących na wieżę widokową kościoła św. Elżbiety. Po pokonaniu kilkuset schodków dzieciom ukazał się wspaniały widok na panoramę miasta. Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd się wzięła woda, usłyszały o podwodnym życiu zadziwiających stworów, a to za sprawą wizyty w Hydropolis.

Po regeneracji sił w restauracji „Przystanek Wrocek” udaliśmy się w rejs statkiem „ Wiktoria” po Odrze. Wycieczkę zwieńczyła wizyta w Zoo. Podziwialiśmy Afrykarium z oceanicznym tunelem oraz dioramę rzeki Odry- Odrarium. Nie zabrakło czasu na zakup pamiątek i świetną zabawę między zaplanowanymi atrakcjami. Uczniowie jednogłośnie uznali przewodnika Przemysława Warkockiego za „najlepszego komentatora”, który opowieściami uatrakcyjnił nam drogę i pobyt we Wrocławiu. Zadowoleni wróciliśmy szczęśliwie do swoich domów.

Ewelina Kaczałka, Renata Oględzińska, Dorota Parniewicz