2a w nowotomyskim w ZOO

Czy strusie rzeczywiście chowają głowy w piasek? Co łączy linie papilarne człowieka z paskami zebry? Dlaczego jeden garb wielbłąda czasami opada na jego grzbiet? Na te i wiele innych ciekawych pytań informacji udzielał  pan Jarosław Szurka, organizator warsztatów „Zwierzęta w służbie człowieka” w nowotomyskim ZOO.

Zafascynowani ciekawostkami ze świata zwierząt mogliśmy obserwować taniec godowy strusia, pierwsze kroki tuż po narodzinach młodego daniela, głaskaliśmy młode gwanako. Wielką atrakcja była przejażdżka bryczką, po parkowych alejkach. Nim jednak poczuliśmy wiatr we włosach, szczotkowaliśmy gniadą sierść konia Miśka, szukaliśmy końskiego nadgarstka i sprawdzaliśmy końskie podkowy. W przerwie rywalizowaliśmy w przeciąganiu liny, skokach w worku i slalomie pomiędzy kostkami słomy. Kanapki zjadane na kłujących balotach słomy smakowały, jak nigdy dotąd.

Zadowoleni, pełni nowych doświadczeń wróciliśmy do szkoły. Okazuje się, że prawdziwa przygoda czeka tuż za progiem…….niedaleko w naszym ogrodzie zoologicznym.

Dziękujemy!

Alina Adamiak

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content