Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji

W piątek 7 czerwca klasa 1d wybrała się do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom, na czym polega praca policjanta, wyjaśnili znaczenie numerów na swoich mundurach oraz samochodach. Każdy mógł też wejść do prawdziwego radiowozu.

W trakcie wizyty aspirant sztabowy Anna Urbaniak oprowadziła dzieci po komendzie, chętnym założyła kajdanki i pobrała wszystkim odciski palców-  dzieci zabrały je na pamiątkę. W jednej z sal czekał na nasze pierwszaki sierżant Pyrek. Pod jego czujnym okiem pani Ania i uczniowie rozmawiali na temat zasad bezpieczeństwa podczas podróży, zasad poruszania się po drodze (pieszo, rowerem i jako pasażer samochodu) oraz odpowiedzialnego zachowania nad wodą. Punktem kulminacyjnym tej krótkiej wycieczki była cela- to właśnie pomieszczenie dla osób zatrzymanych wzbudziło u pierwszaków największe emocje.

Serdcznie dziękujemy za poświęcony nam czas i liczymy na kolejne spotkanie w nowym roku szkolnym!

Malwina Paszke i Anna Wierkiewicz