Wielkie zwycięstwo naszych gimnazjalistek w rejonowym konkursie języka angielskiego!

W dniu 21 marca 2018 w Zespole Szkół w Opalenicy odbył się finał Rejonowego Konkursu Języków Obcych dla Gimnazjalistów pod patronatem Wydziału Anglistyki i Germanistyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W konkursie wzięły udział szkoły z powiatu poznańskiego, nowotomyskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego oraz szamotulskiego.

Do etapu finałowego zakwalifikowało się ośmioro uczniów naszej szkoły, spośród których 2 uczennice klasy 2a: Daria Wojciechowska i Emilia Phillips przeszły do ostatniego – ustnego etapu konkursu. Gimnazjalistki bardzo dobrze poradziły sobie na teście pisemnym (obejmującym elementy wiedzy z zakresu historii, kultury, życia politycznego i gospodarczego krajów anglojęzycznych oraz zadania gramatyczno – leksykalne), a następnie zdobyły najwięcej punktów z wypowiedzi ustnej na wylosowany temat. Opiekunem i nauczycielem językowym obu gimnazjalistek jest p. Maria Neubauer – Darska.

Z dumą pragniemy ogłosić, że obydwie dziewczyny zostały najlepszymi Laureatami konkursu zdobywając:

I miejsce – Daria Wojciechowska

II miejsce – Emilia Phillips

Osiągnięcia te zostaną wpisane uczennicom na świadectwa szkolne i będą dodatkowym atutem przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej, ponieważ konkurs ten został wpisany na listę konkursów honorowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Adamczak