Warsztaty z Einsteinem

„Laboratorium dymiącego lodu”

Uczniowie klas 2 wzięli udział w warsztatach z cyklu „Warsztaty z Einsteinem”. Pod okiem doświadczonego naukowca wykonali samodzielnie dwa doświadczenia.

Najpierw stworzyli sztuczny śnieg, z którego próbowali ulepić kulki śnieżne. Kolejne doświadczenie, do którego wykorzystano suchy lód, było kolorowe, zimne, dymiące i pieniące.
Nasz szalony naukowiec wykorzystał swoją wiedzę, a może jednak czary i stworzył magiczny, dymiący kociołek. Dym z kociołka przy użyciu kolejnego zaklęcia zamknął w dużej bańce.
Na koniec każdy z uczestników warsztatów otrzymał upominek – doświadczenie z instrukcją do wykonania w domu. Każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy Einstein. Dzięki doświadczeniom uczniowie przekonali się, że nauka może być fascynująca.
A jak wyglądała nauka uczniów klas 2? Zobaczcie sami.

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej