Warsztaty z dietetykiem

W czwartek 19 września Świetliki z klasy Ia i Id uczestniczyły w spotkaniu z panią Emilią Korek, dietetykiem, dr nauk medycznych, która przybliżyła dzieciom zasady zdrowego odżywiania się, zwracając szczególną uwagę na potrzeby dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Przygotowana przez naszego gościa prezentacja multimedialna ukazała dodatkowo największe zagrożenia i pokusy, jakie czyhają na dzieci, oferowane przez producentów przekąsek, słodyczy, czy gazowanych napojów. Świetliki dowiedziały się jak wiele cukru zawiera butelka Coca Coli, czym zastąpić słodycze w codziennej diecie, ile wody powinny wypijać każdego dnia oraz co należy robić, aby uniknąć nadwagi i złego samopoczucia.

Po części teoretycznej nadszedł czas na wykorzystanie wiedzy w praktyce. Podczas warsztatów wspólnie wykonaliśmy zdrowe, pełnowartościowe kanapki. Pani Emilia służyła radą odpowiadając na wszelkie wątpliwości pierwszaków.

Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją kolorowych, pełnych warzyw kanapek. Dziękujemy pani Emilii za poświęcony nam czas!

Kinga Laskowska-Szofer