Warsztaty LAS W SŁOIKU

W piątek 24 maja, dzieci z klas IIa i IIc, uczęszczające do świetlicy szkolnej, wzięły udział w wyjątkowych warsztatach, stanowiących jednocześnie zwieńczenie tygodnia ekologicznego. Z pomocą pani instruktor Świetliki stworzyły piękne, żywe ozdoby zamknięte w wielkich słoikach – swój własny fragment lasu.

Las w szkle to niezwykle modna ozdoba, która zdobywa ostatnimi czasy serca wielu ludzi. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim pięknemu wyglądowi. Ogród w słoiku, bo tak również nazywa się te ozdoby, jest bardzo łatwy w pielęgnacji.

Warsztaty rozpoczęły się od wprowadzenia teoretycznego. Dzieci dowiedziały się jakie są warstwy lasu oraz jakie rośliny i zwierzęta są dla nich charakterystyczne, a także czym są ogrody w słoikach i skąd się u nas pojawiły.

Tworzenie własnych ozdób w słoikach okazało się niezapomnianym doświadczeniem. Końcowym etapem warsztatów było przyozdobienie naczynia, aby nadać mu indywidualny charakter. Gałęzie, kamienie, szyszki, patyki, kora, mech – każdy mógł zdecydować jak udekorować swój słoik, by wyglądał oryginalnie.

Dziękujemy pani Zuzannie za poprowadzenie warsztatów i wspaniałą przygodę, która dostarczyła nam wielu emocji.

Kinga Walla