W poszukiwaniu rzadkich ptaków

2 czerwca, w ramach klasowego dnia dziecka, uczniowie klasy 7c udali się na wycieczkę do rezerwatu ptaków znajdującego się wokół Jeziora Błędno. Cały obszar jeziora i przyległych terenów leży w Obszarze Natura 2000 jest więc obszarem wyjątkowym i miejscem gniazdowania chronionych ptaków, w tym: zimorodka, orlika krzykliwego, bąka, bociana białego, bociana czarnego, błotniaka stawowego, derkacza, dzięcioła czarnego, żurawia bielika, lerka, kani czarnej, kani rudej, trzmielojada i wielu innych.

Do Zbąszynia dotarliśmy pociągiem J następnie pieszo na plażę. Tu czekały na nas dwie łodzie spacerowe, którymi odbyliśmy rejs po jednym z największych jezior w Wielkopolsce. Niestety słońce szczędziło nam promieni a wiatr wiał całkiem mocno tworząc fale rozbijające się o burtę. W tych warunkach trudno było usłyszeć śpiew ptaków 🙂 Nie obyło się też bez przygód: jedna z łodzi zaliczyła awarię silnika co poskutkowało holowaniem do brzegu.
Na stałym lądzie czekały już na nas przygotowane 3 boiska do siatkówki plażowej. Wbrew wcześniejszym obawom, że siódmoklasiści będą woleli leżeć na plaży niż grać w piłkę, okazało się, że boiska cieszyły się dużo większym zainteresowaniem niż trybuny.

Renata Kurasińska, Małgorzata Gucia

 

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content