W gminie i powiecie najlepsi – w rejonie … jeszcze nie

W lutym br. nasi piłkarze ręczni uczestniczyli w serii zawodów. 13 lutego szczypiorniści z rocznika 2007 i młodsi wzięli w zorganizowanych w naszej szkole Mistrzostwach Gminy, w których oprócz nas zagrali również reprezentanci nowotomyskiej „Jedynki” i „Dwójki”.

W pierwszym meczu SP 1 zremisowała z SP 2 wynikiem 8 : 8. W drugim spotkaniu nasi chłopcy pokonali SP 2 wynikiem  9 : 4. W ostatnim meczu mistrzostw potwierdziliśmy kto tego dnia był najlepszy, pokonując drużynę z „Jedynki” 10 : 3 i tym samym awansowaliśmy do Finału Mistrzostw Powiatu. Awans z drugiego miejsca zapewniła sobie także nowotomyska „Dwójka”.

18 lutego w Szkole Podstawowej Nr 2 odbyły się wspomniane Mistrzostwa Powiatu, w których oprócz naszej szkoły i SP 2 wystąpiły szkoły z Opalenicy, Michorzewa i Wąsowa. Nasza drużyna rozegrała cztery spotkania, uzyskując w nich następujące rezultaty:

SP 3 – Michorzewo         6 : 0

SP 3 – SP 2                   3 : 1

SP 3 – Opalenica           4 : 3

SP 3 – Wąsowo             8 : 1

Komplet zwycięstw sprawił, że uzyskaliśmy tytuł Mistrza Powiatu i awansowaliśmy do Finału Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Zachód, które odbyły się 26 lutego w Obornikach. Tam niestety zabrakło trochę doświadczenia, trochę „ogrania” i trochę szczęścia. Z rozegranych czterech spotkań przegraliśmy trzy mecze i wygraliśmy jeden.

Reprezentację naszej szkoły w tym roku tworzyli:

Maciej Drąg, Wojciech Galas, Wojciech Janeda, Franciszek Koprak, Antoni Marszałkiewicz, Kacper Michniewicz, Konrad Musiał, Kacper Naporowski (tylko na Mistrzostwach gminy), Szymon Nowaczyk, Jerzy Sadowski i Adam Szuwalski.

Mariusz Rychter, Izabella Michalak

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content