Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2024-2025

W poniedziałek, 2 września 2024 roku odbyła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego. Po wprowadzeniu sztandaru wszyscy uroczyście odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Dariusz Stachecki.

W swoim wystąpieniu przypomniał, że Inauguracja roku szkolnego zawsze zbiega się z rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. 85 lat temu polskie dzieci nie poszły do szkoły. Wybuchła wojna, która miała charakter globalny, była nie tylko zbrojnym konfliktem, ale także ogromną tragedią ludzką. Dziś z pokorą oddajemy hołd tym, którzy oddali życie w walce o wolność i niepodległość. To także moment, aby przypomnieć o wartościach, które powinny nam towarzyszyć na co dzień – o pokoju, wolności, tolerancji, miłości do drugiego człowieka oraz o potrzebie jedności.

Poczet sztandarowy oraz delegacja uczniów i nauczycieli wzięła udział w niedzielnych, gminnych obchodach upamiętniających wybuch II Wojny Światowej.

Następnie dyrektor odczytał fragment listu Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Igora Bykowskiego wystosowanego z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Powiedział także: Z radością staję przed Wami w dniu, który dla wielu z nas jest początkiem nowej, pełnej wyzwań drogi edukacyjnej.
Minione wakacje były czasem odpoczynku, relaksu i naładowania się energią, abyśmy mogli z nową siłą wkroczyć w ten rok szkolny. Dla niektórych z Was to szczególny moment, gdyż rozpoczynają swoją przygodę z nauką, a dla innych – czas, aby z jeszcze większym zaangażowaniem rozwijać swoje pasje i umiejętności.
Wierzę, że ten rok przyniesie Wam wiele sukcesów, zarówno tych małych, jak i dużych. Szkoła to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale również przestrzeń do rozwijania relacji, wspólnej zabawy i odkrywania własnych talentów. Nasz zespół nauczycieli jest gotowy, aby wspierać Was w każdym kroku tej przygody.
Pamiętajcie, że kluczem do sukcesu jest ciężka praca, determinacja i otwartość na nowe doświadczenia. Nie bójcie się pytań, poszerzajcie swoje horyzonty i bądźcie ciekawi świata. Wspólnie możemy osiągnąć wiele!

Drodzy Uczniowie, życzę Wam, aby ten rok szkolny był pełen pozytywnych doświadczeń, a każda chwila spędzona w naszej szkole prowadziła Was ku realizacji Waszych marzeń, zamierzeń i celów. Życzę Wam także wielu sukcesów, które będą dla Was powodem do dumy. Mam nadzieję, że gdy nadejdą kolejne wakacje, każdy z Was będzie mógł z satysfakcją spojrzeć na miniony rok i powiedzieć: To był dla mnie dobry rok!

Rok szkolny 2024/2025 uważam za otwarty!