Trójkowy Dzień Sportu

2 czerwca 2023 roku z okazji Dnia Dziecka odbył się „Trójkowy Dzień Sportu”. W tym roku po raz pierwszy zmieniła się formuła obchodów tego święta. Zamiast lekkiej atletyki na Stadionie Miejskim wybraliśmy się na pobliskie boiska Orlika, gdzie królowały gry zespołowe.

Mieszane drużyny dziewcząt i chłopców z klas czwartych i piątych rywalizowały między sobą w grze drużynowej „ Dwa ognie”, dziewczęta i chłopcy z klas szóstych i siódmej grali w koszykówkę. Ósmoklasistki konkurowały w siatkówce plażowej, a ich rówieśnicy grali w piłkę nożną.

Wszystko rozpoczęło się wspólną rozgrzewką przy muzyce oraz złożeniem życzeń z okazji Dnia Dziecka i oficjalnym otwarciem zawodów przez dyrektora szkoły – Pana Dariusza Stacheckiego. Po kilku godzinach zaciętych i pełnych emocji zmagań wyłonili się zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Wśród klas czwartych po złoto sięgnęła 4 c, na poziomie klas piątych bezkonkurencyjni byli reprezentanci 5 c, najcelniej do kosza rzucały dziewczęta i chłopcy z klasy 6 c, pod siatką najlepsza okazały się dziewczęta z klasy 8 d, w „nogę” zwyciężyli uczniowie z klasy 8 c.

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego dziękuje wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, a także zaangażowali się pomoc przy organizacji. W szczególności chcieliśmy podziękować dyrektorowi OSiR w Nowym Tomyślu za użyczenie obiektu oraz naszej nieocenionej Radzie Rodziców za błyskawiczne zorganizowanie prowiantu dla wszystkich uczestników.

Klasyfikacja końcowa

Klasy czwarte (dz. + chł.)

Miejsce I – klasa 4 c
Miejsce II – klasa 4 b
Miejsce III – klasa 4 d
Miejsce IV – klasa 4 a

Klasy piąte (dz. + chł.)

Miejsce I – klasa 5 c
Miejsce II – klasa 5 a
Miejsce III – klasa 5 d
Miejsce IV – klasa 5 b

Klasy szóste i siódma (dz.)

Miejsce I – klasa 6 c
Miejsce II – klasa 7 a
Miejsce III – klasa 6 b
Miejsce IV – klasa 6 a

Klasy szóste i siódma (chł.)

Miejsce I – klasa 6 c
Miejsce II – klasa 6 b