Trójkowy Dzień Rodziny

Trójkowy Dzień Rodziny to święto wszystkich rodzin naszej szkolnej społeczności, które na stałe zagościło w kalendarzu SP3. Tego dnia, jak co roku, zaprosiliśmy rodziców, dziadków, ciocie, wujków i opiekunów uczniów edukacji wczesnoszkolnej do wspólnych aktywności rozwijających umiejętność współpracy, zacieśniających relacje, pogłębiających kontakt fizyczny i emocjonalny z dzieckiem.

W środę 22 maja 2024 r., punktualnie o godzinie 10:00 spotkaliśmy się na boisku szkolnym. Dyrektor Dariusz Stachecki przywitał uczniów oraz zaproszonych gości, zachęcając wszystkich do wspólnej zabawy. Zanim jednak przystąpiliśmy do sportowych aktywności, obejrzeliśmy występ taneczny naszych uczennic oraz wzięliśmy udział w rozgrzewce, którą przeprowadziła Pani Joanna Maizenhilder.

Na ten słoneczny dzień zaplanowaliśmy 13 stacji zadaniowych: skoki kangura, kaczy slalom, bieg kelnera, koszykówka z żywą tarczą, bieg anioła, żurawie kroki, bieg na trzech nogach, wyścig z jajem dinozaura, wyścigi pająków, sadzenie ziemniaków, wyścig w podwójnych spodniach, bieg z przeszkodą i bieg z obręczami. Dzieci otrzymały karty konkurencji do których zbierały pieczątki za każde wykonane z opiekunem zadanie. Zebranie co najmniej 8 pieczątek uprawniało je do otrzymania słodkiego bonusu ufundowanego przez Radę Rodziców naszej szkoły – serdecznie dziękujemy!

Jak się okazało, zebranie kompletu pieczątek za udział w konkurencjach sportowych nie stanowiło dla naszych uczniów i ich opiekunów najmniejszego problemu. Wszyscy poradzili sobie znakomicie, co można zaobserwować podczas przeglądania załączonej poniżej fotorelacji 😊

Cudownie było widzieć uśmiechy na twarzach naszych gości, podczas gdy w tle rozbrzmiewała najpiękniejsza melodia: gwar i śmiech szczęśliwych dzieci. Bardzo dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok!

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej