Trójkowe zdrowe śniadanie

W dniu 7 listopada 2019 r. uczniowie klas I-III zorganizowali trójkowe, zdrowe śniadanie. Jego celem było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim ważnej roli śniadania w ciągu dnia, a także 12 zasad prawidłowego odżywiania.

Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki owocowe i warzywne, niesamowicie zachęcające przekąski oraz pyszne soki. W przygotowaniach wsparli nas rodzice naszych uczniów. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę w tworzeniu wyśmienitych zdrowych dań, ale również szansę na integrację grupy oraz zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej