Trójkowe kodowanie

„Code Week” to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję. Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w przedsięwzięciu pod nazwą „Wyzwania Code Week z Uczymy Dzieci Programować”.

Dzieci realizowały zadania, w których programowały ozoboty – małe robociki kodując napis „CODY WEEK”, budując miasto dla ozo, zabierając ozobota w świat baśni i bajek, jak również rozszerzając  rzeczywistość dzięki aplikacji Puzzle AR. Na lekcjach wykorzystaliśmy  do programowania małego niebieskiego przyjaciela Dasha. Dzieci zamieniły  się również w inżynierów, których zadaniem było zbudowanie z klocków Lego WeDo 2.0 budowli i zaprogramowanie ich w aplikacji na iPadzie. Wspólnie kodowaliśmy z wykorzystaniem maty, kolorowych kubeczków oraz generatora kodów online i do wydruku. Na zajęciach korzystaliśmy  również z aplikacji Scratch i uczyliśmy się programowania z grą edukacyjną Scottie Go.

Wszyscy super się bawiliśmy wykorzystując różnorodne narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnej, wyobraźnię, kreatywność i nasze zaangażowanie.

Joanna Witczak