Trójkowe akcje świątecznej pomocy

Jak co roku w okresie przedświątecznych społeczność Trójki włączyła się w różne akcje pomocy. W grudniu uczniowie wszystkich roczników podjęli się przygotowania kartek z życzeniami, laurek i rysunków dla dzieci z nowotomyskiego szpitala, które podczas świąt będą przebywać na oddziale dziecięcym z uwagi na stan zdrowia.

Powstało mnóstwo pięknych kartek, wypełnionych ciepłymi słowami, które z pewnością dodadzą otuchy najmłodszym pacjentom. Przygotowane przez nas życzenia w formie filmu zostały przesłane pracownikom SP ZOZ w Nowym Tomyślu. Odbyła się również zbiórka darów dla osób bezdomnych i potrzebujących, podopiecznych poznańskiego stowarzyszenia Zupa na Głównym. Po raz kolejny społeczność Trójki wsparła akcję i zgromadziła mnóstwo rzeczy, które osobom w potrzebie pomogą przetrwać zimę. Dary zostały odebrane ze Szkoły w poniedziałek 19 grudnia i w przeddzień Wigilii trafią do Zupowiczów.

Z inicjatywy Zuzi, uczennicy klasy 7, w grudniu prowadziliśmy też akcję Świąteczna Pomoc Kociakom. Podobnie jak w ubiegłym roku, w szkole zbieraliśmy dary dla bezdomnych, porzuconych kotów. Powędrowały one do p. Sylwii Dynowskiej, mieszkanki Zbąszynia, która opiekuje się chorymi zwierzętami, głównie kotami.

Wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczne akcje z całego serca dziękujemy. Życzymy spokojnych, wesołych Świąt.

Kinga Laskowska-Szofer, Marzena Dach-Kolanko