Trójka w obchodach Narodowego Święta Niepodległości

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, na terenie Zespołu Boisk Orlik w Nowym Tomyślu o godz. 9:00 odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej.
Na zaproszenie dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu, Artura Łozińskiego, w uroczystości wzięła udział delegacja uczniów naszej szkoły z dyrektorem, Dariuszem Stacheckim na czele.

Obecni byli także Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla, Tomasz Tomaszewicz – radny Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu, dyrektorzy lokalnych szkół – Dariusz Stachecki – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego, Marzena Ginter – dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. dra Kazimierza Hołogi oraz Mirosława Wojciechowska – wicedyrektor I Akademickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Tomyślu, a także Juliusz Tomiński – komendant nowotomyskiej straży miejskiej i Tomasz Radwan – menadżer ds. sportu OSiR.

Uroczystego podniesienia flagi na maszt dokonał Kamil Kuster – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły w asyście kolegów z Zespołu Szkół nr 2 oraz I ASP w Nowym Tomyślu. Wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki Hymnu Państwowego.

Burmistrz Włodzimierz Hibner w swoim wystąpieniu przypomniał historię odzyskania niepodległości odkrywając wiele nieznanych i czasem zapomnianych faktów. Marzena Ginter dyrektorka „Hołogi” przybliżyła zgromadzonym ideę i symbolikę barw narodowych. Dariusz Stachecki podkreślił szczególny charakter Narodowego Święta Niepodległości, mówił o patriotycznym obowiązku, zaszczycie i honorze, ale także wyjątkowej radości, jaką każdy Polak powinien czuć w sercu mogąc obchodzić ten uroczysty dzień w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Ta wolność, podkreślił, nigdy nie jest dana na zawsze. Trzeba jej strzec, pielęgnować i traktować jak najwyższą wartość.

W sobotę, 11 listopada poczet sztandarowy Trójki oraz dyrektor Dariusz Stachecki i wicedyrektor Andrzej Rucioch wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Rozpoczęła je uroczysta msza święta za Ojczyznę w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie o 15:00 spod kościoła ruszył Marsz Niepodległości, w którym wzięły udział Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego, poczty sztandarowe, władze miasta i powiatu, a także harcerze i mieszkańcy Nowego Tomyśla, którzy nieśli ogromną stumetrową flagę. Obchody zakończyła uroczystość na Placu Niepodległości, złożenie wieńca i salwa honorowa na chwałę i cześć bohaterom, którzy walczyli i przelali krew za wolność i niepodległość Naszej Ojczyzny.

Dariusz Stachecki