„Trójka” na VIII Przystanku: Biblioteka!

W sobotę 8 września br.  przed Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Nowym Tomyślu zrobiło się barwnie, gwarno i wesoło. Po raz VIII ruszył Przystanek: Biblioteka! – impreza plenerowa, której organizatorami są bibliotekarze i biblioentuzjaści. Tegoroczne hasło – Wolność – poprowadziło mieszkańców przybyłych pod bibliotekę szlakiem odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wśród pracowników i uczniów naszej szkoły znalazła się również grupa bibliotecznych entuzjastów, którzy postanowili włączyć się w to wielkie przedsięwzięcie. Uczniowie wraz z opiekunami kreatywnie działali na niejednym przystanku.

Wspólnie z bibliotekarzami dla mieszkańców przeprowadzali gry, zabawy i konkursy w Wielodziedzinowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności na przystankach (Do)wolność ruchu, (Do)wolność tworzenia, (Do)wolność pisania, (Do)wolność słuchania i (Do)wolność czytania. Jako, że w tym roku Przystankowi towarzyszyła kolejna edycja Narodowego Czytania, słuchaliśmy też „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Dla każdego znalazło się coś interesującego. Warto było przyjść w to słoneczne sobotnie popołudnie i razem spędzić czas.

Marzena Dach-Kolanko, Anna Przybylska