TRÓJ-ka w TRÓJ-mieście!

W dniach 5 – 7 czerwca 2023r uczniowie klasy 5a i 6a wzięli udział w wycieczce szkolnej do Trójmiasta. Program wycieczki na Pomorze obejmował trzy miasta: GDAŃSK – SOPOT – GDYNIA.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali najpiękniejsze miejsca w Gdyni m.in. Akwarium Gdyńskie będące częścią Państwowego Instytutu Badawczego, gdzie mogli podziwiać stworzenia żyjące w ocenach i dowiedzieć się o rozmaitych działaniach podejmowanych na rzecz ochrony środowiska i zwierząt. Kolejna atrakcją był największy w Polsce Port Morski, gdzie stacjonował m.in. słynny Dar Pomorza. Największe jednak wrażenia wywarło na uczniach Sopockie Molo, skąd mogli podziwiać piękno polskiego Bałtyku. Wieczorem zaś, wszyscy spędzili czas na plaży, bawiąc się, grając i podziwiając zachód słońca nad morzem.

Kolejny dzień wycieczki upłynął uczniom na zwiedzaniu Gdańskiej Starówki, Bazyliki Mariackiej, Dworu Artusa i wielu innych atrakcji Gdańska. Zwiedzanie miasta z licencjonowanym przewodnikiem miejskim pozwolił im na poznanie historii tego pięknego miasta oraz kultury, tradycji i zwyczajów tamtejszych mieszkańców.

Ostatniego dnia wycieczki trójkowa młodzież miała okazję przeżyć morską przygodę tradycyjnym katamaranem Żeglugi Gdańskiej i zobaczyć Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Wycieczka zakończyła się spacerem nad zatoką i pożegnaniem z morzem.

Z pewnością, wycieczka do TRÓJMIASTA na długo pozostanie w naszej pamięci!

Anna Adamczak, Dorota Nawacka, Anna Król-Pawelska i Wioleta Żurawska-Kozłowska