Trening Świetlików

Pod koniec października Świetliki z klasy Ic i Id wzięły udział w treningu piłki halowej. Instruktorem był gracz, obecnie trener zespołu Red Dragons plasującego się w Ekstraklasie Polski, pan Łukasz Frajtag. Zespół Smoków to bardzo młoda ekipa, klub ten bowiem systematycznie szkoli młodzież, czego efekty możemy obecnie oglądać. Co rok zawodnicy klubu otrzymują regularnie powołania do młodzieżowych Reprezentacji Polski w futsalu w kategorii U-21 czy U-19.

Świetliki z dużym zaangażowaniem i uwagą wysłuchały historii futsalu. Porównywały wielkość piłki i jej wagę do piłki nożnej. Zaskoczeniem był dla nich fakt, że połowy meczu są krótsze i liczba zawodników na boisku jest mniejsza. Dzieci przekonały się również, że podawania nie są wcale takie łatwe. Z mozołem trenowały prowadzenie piłki na płycie boiska za pomocą stopy.  Finałem spotkania z panem Łukaszem Frajtagiem było rozegranie dwóch meczy między pierwszoklasistami. Dzieci stwierdziły, że jest to sport bardzo wyczerpujący, dyscyplina wymaga większej koncentracji i aktywności fizycznej, mimo to wyraziły chęć udziału w  kolejnym spotkaniu.

Agnieszka Roj