Teatralne pierwsze kroki uczniów klasy Id

Przez cały tydzień od 13.11 do 20.11.2019 r., uczniowie klasy I d pracowali nad stworzeniem własnego teatrzyku kukiełkowego. Pierwszy etap prac polegał na dobrze zaplanowanej i precyzyjnie wykonanej budowie teatrzyku z dużego kartonu. Ozdabianie z wykorzystaniem farbek sprawiło wszystkim wiele radości.  Następnie dokończone zostały ostatnie szlify jak zawieszenie firanki oraz  napis ukazujący nazwę teatrzyku, którą dzieci same zgodnie wymyśliły.

Kolejnym etapem przygotowań było stworzenie własnych kukiełek do których zostały wykorzystane  drewniane łyżki, włóczki oraz różnego rodzaju tkaniny i dodatki. Każdy uczeń podczas swojej pracy wykazał się dużą wyobraźnią, a efekty w postaci wspaniałych kukiełek były zadziwiające. Podczas zajęć, omawiane były etapy przygotowań do stworzenia spektaklu teatralnego, a także opisywane były osoby, pracujące w teatrze (m. in. aktor, scenarzysta, sufler oraz reżyser).

Na koniec uczniowie zostali podzieleni na grupy i każda z nich wystawiła przed resztą klasy swoje krótkie przedstawienie z wykorzystaniem własnoręcznie robionych kukiełek.

Paulina Lisek