TEATRALNA NOC W SZKOLE – brzmi ekscytująco!

Inauguracyjne spotkanie  z cyklu  TEATRALNA SCENA   odbyło się w miniony piątek w budynku naszej szkoły. Do zajęć przystąpiła grupa teatralna dziewcząt „KALEJDOSKOP”. Nazwa nawiązuje do urządzenia optycznego i znanej wszystkim zabawki, która zawiera w sobie różne, zachwycające kombinacje i układy form. Dziewczęta uznały, że ich bycie na scenie jest swoistym kalejdoskopem uczuć i emocji, relacji i zdarzeń, w twórczy sposób uwalnianymi…

Ponadto ciekawym doświadczeniem nie tylko dla nich, ale też dla odbiorców ich działań.

TEATRALNA NOC zaczęła się od warsztatów kulinarnych integracyjne pieczenie pizzy i wspólna biesiada, a później było już wszytko bardzo serio.

Ćwiczenia wystąpień scenicznych, praca indywidualna, w parach i grupach. Ćwiczenia nie należały do łatwych. Pierwsze ważne doświadczenie tremy scenicznej i sposoby radzenia sobie z nią, poprawna artykulacja i emisja głosu. Praca nad tekstem, uczenie się zapamiętywania, próby interpretacji scenicznej… to wszytko zdarzyło się w jedną TEATRALNĄ NOC W SZKOLE!

Aleksandra Antoniewicz-Kaszczyńska