Targi edukacyjne

We wtorek 19 marca w hali widowiskowo – sportowej odbyły się targi Tragi Edukacyjne dla uczniów klas ósmych nowotomyskich szkół. Wzięli w nich udział uczniowie i nauczyciele ze

• Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
  • Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie
  • Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego

Gościliśmy przedstawicieli szkół ponadpodstawowych z powiatu nowotomyskiego i nie tylko. Przedstawiciele szkół średnich mieli okazję zaprezentować swoją szkołę i zachęcić uczniów do wybrania ich oferty edukacyjnej po ukończeniu szkoły podstawowej.

Swoje oferty edukacyjne zaprezentowało 6 szkół ponadpodstawowych

• Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu,
  • Zespół Szkół nr 2 im. dr. Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu
  • Zespół Szkół nr 1 w Zbąszyniu
  • Zespół Szkół w Opalenicy
  • Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance
  • Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

W pierwszej części spotkania każda ze szkół przedstawiła krótko swoją ofertę edukacyjną. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie stoisk i indywidualne rozmowy z dyrektorami, nauczycielami oraz uczniami, często także naszymi absolwentami. Każdy mógł zaopatrzyć się w folder szkoły, zebrać wizytówki i materiały promocyjne, porozmawiać o warunkach w szkole i o realizowanych projektach edukacyjnych.

Uczniowie, jak na ósmoklasistów przystało byli zainteresowani i dociekliwie poszukiwali odpowiedzi na nurtujące ich zagadnienia związane z kształceniem w wybranej szkole na danym kierunku. Uczestnicy otrzymał ulotki informacyjne oraz gadżety z logo goszczących szkół.

Andrzej Rucioch