Targi edukacyjne w Trójce

We wtorek, 19 marca w hali widowiskowo – sportowej naszej szkoły odbyły się targi edukacyjne szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, które do tej pory najczęściej wybierali absolwenci naszej placówki. Z zaproszenia skorzystały: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. M. Kopernika, Zespół Szkół nr 2 im. S. Staszica i Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra K. Hołogi, a także Zespół Szkół w Zbąszyniu, Zespół Szkół RCKU im. gen. D. Chłapowskiego w Trzciance, Zespół Szkół w Opalenicy, Zespół Szkół CKZiU w Zbąszynku, Zespół Szkół Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach i Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu. W targach wzięły też udział „Esculap-Chifa” i „Phoenix Contact Wielkopolska”, gdzie uczniowie będą mogli odbywać praktyki zawodowe w ramach nauki w szkołach branżowych.

Gości przywitał Dariusz Stachecki, który podkreślił wyjątkową sytuację absolwentów, którzy po ukończeniu naszej szkoły rozpoczną naukę w szkołach średnich. Spotkają się bowiem dwa roczniki gimnazjalistów i ósmoklasistów, którzy będą kontynuować naukę według starej i nowej podstawy programowej.

W pierwszej części spotkania każda ze szkół miała okazję zaprezentować się na forum ogólnym przedstawiając krótko swoją ofertę edukacyjną. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie stoisk i indywidualne rozmowy z dyrektorami, nauczycielami oraz uczniami, często także naszymi absolwentami. Każdy mógł zaopatrzyć się w folder szkoły, zebrać wizytówki i materiały promocyjne. Porozmawiać o warunkach w szkole i o realizowanych projektach edukacyjnych.

Mamy nadzieję, że targi edukacyjne jeszcze bardziej przybliżyły szkoły średnie naszym absolwentom, że pozwolą dokonać im w pełni świadomego i korzystnego wyboru kolejnego etapu kształcenia.

Dariusz Stachecki