Szkolny Turniej Ekologiczny

15 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie Turnieju Ekologicznego. To już druga edycja konkursu, w którym o miano najlepszej rywalizowały wszystkie klasy w dwóch kategoriach: oddziały edukacji wczesnoszkolnej oraz klasy starsze. Uczestniczące w Turnieju zespoły klasowe wykonały po 5 zadań, dających możliwość wykazania się różnymi umiejętnościami.

Dzięki zgranej współpracy, podziałowi ról i zaangażowaniu uczniów na korytarzach szkolnych mogliśmy podziwiać oryginalne prace plastyczne i pomysłowe gazetki promujące zdrowy styl życia. W salach lekcyjnych pojawiły się barwne kwietniki, najmłodsze dzieci wzięły udział w owocowym dniu, a ich starsi koledzy napisali listy do Ministra Środowiska.

O tym, że Trójkowa społeczność stanowi drużynę przyjaciół lasu przekonaliśmy się za sprawą pięknych kolaży wykonanych podczas rodzinnych spacerów i wycieczek. Na uznanie zasługują również niezwykle kreatywne eko-stroje wykonane z materiałów nadających się do ponownego przetworzenia.

Po burzliwych obradach jury Turnieju postanowiło nagrodzić następujące klasy:

W kategorii klas 1-3:

I miejsce – klasa Ic wraz z wychowawczynią, panią Małgorzatą Gałązką-Hermanowską;
Wyróżnienie – klasa IIIc wraz z wychowawczynią, panią Magdaleną Plurą

W kategorii klas 4-8:

I miejsce – klasa VIIe wraz z wychowawczynią, panią Elżbietą Dzierżyńską;
Wyróżnienie – klasa Vb wraz z wychowawczynią, panią Marzeną Dach-Kolanko

Wszystkie uczestniczące w Turnieju klasy, reprezentowane przez trójki klasowe, otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczył pan dyrektor Dariusz Stachecki, natomiast nagrodzonym i wyróżnionym klasom Rada Rodziców ufundowała nagrody finansowe. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i życzliwość.

Gratulujemy wspaniałej postawy, zaangażowania i pięknych prac wykonanych przez uczestników Turnieju. Życzymy udanych wakacji i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym.

Kinga Laskowska-Szofer, Marzena Dach-Kolanko