Szkolny Konkurs Teatralny

W piątek 13 maja w naszej szkole odbył się zorganizowany po raz pierwszy Konkurs Teatralny. Udział w nim wzięło trzynaścioro ósmoklasistów, którzy prezentowali swoją wiedzę o teatrze, jego historii, dramatach i elementach widowisk teatralnych.

Uczniowie rywalizację rozpoczęli od rundy ,,pytanie – odpowiedź”. W następnej musieli udzielić odpowiedzi w formie pytania – na wzór teleturnieju ,,Va Banque”. Ostatni etap to „runda 5 sekund”, w której trzeba było udzielić odpowiedzi w ciągu tych paru sekund.
Emocjonująca rozgrywka wyłoniła laureatów. Zwycięzcą został Mateusz Sara – uczeń klasy 8d, jego klasowy kolega Wiktor Raginia zajął II miejsce, a Emilia Gołdyn z klasy 8b wywalczyła III. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy olbrzymiej wiedzy z zakresu teatru.

Nauczyciele języka polskiego