Szkolne przygody gangu słodziaków

W miniony czwartek klasa I c zorganizowała Dzień Głośnego Czytania, a zmobilizowała nas do tego nowa edycja konkursu: Szkolne Przygody Gangu Słodziaków. Na początku zajęć wspólnie z naszymi pluszakami słodziakami potańczyliśmy do ich piosenek, aby rozładować emocje i dać upust radości z obchodów tego dnia. Następnie wspólnie stworzyliśmy dekorację sali, dbając o to, aby wszystkie produkty, których użyliśmy były wykonane z materiałów użytych wtórnie (w ramach recyklingu).

Omówiliśmy podstawowe zasady segregacji śmieci, a później przeszliśmy do najważniejszej części dnia, a mianowicie do czytania przygód leśnych zwierząt, korzystając z całej serii książek, które przynieśli uczniowie. Po przeczytaniu książek porozmawialiśmy o nowych przygodach Słodziaków oraz o najważniejszych kwestiach poruszanych w książce, a mianowicie o przyjaźni, miłości i wspólnym działaniu. Relację z naszego obchodu Dnia Głośnego Czytania przesłaliśmy do organizatorów konkursu i oczywiście z niecierpliwością czekamy na jego wyniki.

Magdalena Plura