Święto Patrona 2024 w klasach 4 – 8

Nasz patron – Feliks Szołdrski – przyszedł na świat 30 maja 1736 roku, dlatego każdego roku, od nadania szkole jego imienia, Święto Patrona obchodzimy pod koniec maja. W tym roku we wtorek 28 maja nasze obchody przybrały formę gier miejskich po Nowym Tomyślu, czyli mieście, które założone zostało właśnie przez Feliksa Szołdrskiego.

Najpierw klasy 4 – 8 zebrały się na boisku szkolnym, by przypomnieć sobie wiadomości o patronie, które przedstawiły Julia i Zuzia, uczennice z klasy 6a.

Pan Dariusz Stachecki, Dyrektor Szkoły, zwrócił uwagę m.in. na kilka wydarzeń z historii szkoły, które na trwałe zapisały się w dziejach naszej placówki, tj. nadanie imienia szkole 30 maja 2005 roku czy ubiegłoroczne ufundowanie sztandaru.

Piękna, iście wakacyjna pogoda towarzyszyła nam podczas rozwiązywania zadań w grach miejskich. Klasy czwarte udały się do Parku Feliksa, by idąc jego alejkami, znaleźć tajemnicze hasło. Klasy piąte poszukiwały dat ukrytych na tablicach pamiątkowych miasta. Klasy szóste szukały herbu rodziny Szołdrskich i obecnego herbu miasta z grą pt. Gdzie są Łodzie? Natomiast klasy siódme i ósma szły śladami wydarzeń i postaci, które  wpisały się w historię miasta w grze Nowy Tomyśl dawniej…

W szkole na uczestników czekał przyszły urodzinowy lizaczek ufundowany przez Radę Rodziców.
Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni – jak przystało na imprezę urodzinową.
Warto wspomnieć, że realizacja Święta Partona jako gry miejskiej była możliwa dzięki współpracy z Wydziałem Turystyki i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu, którego pracownicy opracowali i udostępnili nam gry.

Marzena Dach-Kolanko