Świetlicowy Klub Gier Planszowych

Dzieci z klas Ia i Id, uczęszczające do świetlicy szkolnej, podczas zajęć świetlicowych biorą udział w zabawach edukacyjnych z wykorzystaniem gier planszowych. Idea założenia Świetlicowego Klubu Gier Planszowych zrodziła się z zainteresowań dzieci oraz chęci miłego spędzenia czasu na pożytecznej rozrywce, dzięki której pierwszaki nabywają nowych umiejętności. Gry planszowe mają wiele zalet: pomagają w nawiązywaniu relacji społecznych, uczą współdziałania i przestrzeganie w grupie określonych reguł, rozwijają sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Jeśli nauka odbywa się z wykorzystaniem gier planszowych, jest dla uczniów atrakcyjniejsza, są bardziej zaangażowani i zainteresowani zajęciami, szybciej też uczą się nowych treści. Na rozpoczęcie zajęć z wykorzystaniem gier planszowych, dzieci otrzymały bezpłatną przesyłkę z upominkami od wydawnictwa Granna. Paczka zawierała kilka planszówek (Super Farmer, Rodzinki, Kalambury, edukacyjna gra towarzyska Znaki Drogowe, Planeta Zwierząt) oraz upominki dla Świetlików: bajkowe plany lekcji, zakładki do książek, kolorowe linijki, podkładki pod kubki oraz Planszówkowy Savoir Vivre.

Kolekcję gier na bieżąco uzupełniamy – w najbliższym czasie zostanie poszerzona również o szachy, warcaby i tangram. Dzieci chętnie sięgają po gry planszowe niemal na każdych zajęciach.

Pierwszaki chętne do wspólnego grania z innych grup świetlicowych zapraszamy w każdy piątek od godziny 14 do sali 222.

Kinga Laskowska-Szofer