Światowy Dzień Pluszowego Misia

Od ponad stu lat maskotka pluszowego misia jest najbardziej znaną i kochaną zabawką na świecie. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent  wzruszony widokiem malucha nakazał jego uwolnienie, a historię zilustrowano komiksem w prasie. To wydarzenie zainspirowało producenta zabawek, który stworzył nową zabawkę dla dzieci – pluszowego misia.

Dziś pluszowy miś towarzyszy dzieciom w każdym kraju świata i mimo, że pojawiają się coraz to nowe zabawki, to nadal jest największym przyjacielem dzieci. W naszej szkole Święto Misia obchodziły nie tylko klasy pierwsze.  Z misiami w szkole pojawiły się klasy czwarte i piąte. Dorośli także z sentymentem wspominali swoich pluszowych towarzyszy dzieciństwa.

Wiadomo przecież, że „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś.”

Przyjaciele Pluszowego Misia