Światowy Dzień Kropki w grupie żółtej

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nauczyciele i uczniowie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Świetliki IIc po raz kolejny odkrywały talent plastyczny.

Obrazy, z racji częstych wycieczek dzieci z rodzicami na grzybobrania oraz ubiegłorocznej wizyty na zajęciach pani leśnik, przedstawiały naturę i życie lasu. Kropeczki delikatnie stawiane końcówkami pędzla, jak również odbijane bardzo dokładnie z folii bąbelkowej, odwzorowywały „zielone płuca”. Dla uczniów była to prawdziwa przyjemność. Każde z dzieci podeszło do zadania bardzo kreatywnie i z sercem. Efektem zajęć są nie tylko kolorowe prace Świetlików, ale ich satysfakcja z tego, że pracowały najlepiej jak potrafiły.

Agnieszka Roj