Świąteczne czytanie

9 i 10 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się kolejne spotkania z cyklu poranek z książką mające na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci. Nikt bowiem nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować! Na nasze zaproszenie bibliotekę odwiedzili uczniowe klas drugich.
Na każdym z czterech spotkań czytane były teksty o tematyce bożonoradzeniowej.

W świątecznej scenerii pani Aldona Szofer kierownik filii Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu czytała maluchom swoją ulubioną książkę o przygodach kota Fidusa.
W trakcie czytania maluchy opowiadały o świętach w swoich domach, o prezentach, jakie chciałyby dostać, a także odpowiadały na pytania dotyczące zwyczajów wigilijnych. W czasie spotkania nie zabrakło słodkich akcentów i zakładek do książek jako podziękowanie za przygotowane przez dzieci ozdoby choinkowe.

Renata Kurasińska, Małgorzata Gucia