Survival i zabawa

Niesamowitą survivalową przygodę w dżungli, dosłownie i w przenośni, przeżyli uczniowie klasy 3a, którzy wybrali się na klasową wycieczkę do Poznania. Najpierw odwiedzili Palmiarnię, jeden z najstarszych ogrodów tego typu w Europie, w której zwiedzili dziewięć pawilonów tematycznych, w każdym spotykając przeróżne formy flory i fauny.

Poza egzotycznymi roślinami dzieci widziały również: akwaria z żółwiami, egzotyczne papugi, żaby i żółwie, które wzbudziły duże emocje. W ciepłych i wilgotnych pawilonach trzecioklasiści podziwiali także rośliny tropikalne o efektownych liściach oraz pnączach, bananowce, paprocie, rośliny owadożerne, palmy oraz wiele gatunków kaktusów. Atrakcją było podziwianie roślin i ryb w oczkach wodnych oraz akwariach. A na koniec każdy z uczniów miał okazję powalczyć o trofea, czyli pieczątki, za wykonanie różnych zadań, np. poprawne rozpoznanie zapachów lub smaków czy odgadnięcie gatunków ryb.

Po sporej dawce wiedzy przyrodniczej przyszedł czas na zabawę. W parku trampolin Jump Arena trzecioklasiści bardzo aktywnie spędzili czas. Ta forma aktywności fizycznej dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, dzieci korzystały z szeregu atrakcji: wykonywały proste akrobacje na trampolinach, nurkowały w basenie z gąbkami, toczyły walki na równoważni „Gladiator”, wykonywały skoki   z trampolin do pianek, korzystały ze ścieżek akrobatycznych, z parku linowego, z boiska z koszami czy też z placu zabaw. Wszystkim bardzo spodobał się Park Trampolin i taka forma aktywnego spędzania czasu.

To była bardzo udana wycieczka!

Magdalena Wartel, Anna Adamczak