Sukces Emilii i Aleksandra w konkursach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Rosnę zdrowo! to hasło tegorocznej ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Celem tej edycji kampanii była edukacja uczniów w zakresie zdrowego stylu życia, uwzględniającego takie obszary jak: zdrowe odżywanie, aktywność fizyczna, zdrowie psychiczne, dobre relacje szkolne oraz rodzinne.

W ofercie kampanii ZTU znalazły się dwa konkursy, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Zadaniem uczestnika konkursu plastyczno – literackiego „Rosnę zdrowo!” było wykonanie pracy, która kojarzy mu się z motywem przewodnim kampanii. Ważnym kryterium oceny było kreatywne podejście do tematu. Emilia Andrzejewska z klasy 5 b wykonała przepięknego lapbooka i została laureatką tego konkursu.

W konkursie na plakat profilaktycznyMój pomysł na zdrowie!”  należało zachęcić rówieśników do dbania o własne zdrowie. Wyróżniony w tym konkursie został Aleksander Szymański z klasy 5 a.

Wręczenie dyplomów oraz nagród odbyło się 5 grudnia br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu w obecności Jolanty Szade – Pełnomocnika ds. Uzależnień oraz Włodzimierza Hibnera – Burmistrza Nowego Tomyśla.

Emilii i Aleksandrowi serdecznie gratulujemy i podobnie, jak organizatorzy kampanii mamy nadzieję, że wyróżnienie w konkursach będzie motywacją do dalszego rozwijania Waszych pasji i zainteresowań.

Marlena Jarczewska, Danuta Reiman