„Spotkanie z Janem Brzechwą i Julianem Tuwimem” – rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego

We wtorek 13 czerwca 2023 roku odbyło się rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu recytatorskiego „Spotkanie z Janem Brzechwą i Julianem Tuwimem”. Konkurs skierowany był do uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej, a jego celem było: zainteresowanie dzieci po rak kolejny poezją Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno poezji w języku ojczystym oraz oswajanie z wystąpieniami przed publicznością co wbrew pozorom wcale nie było takie łatwe i oczywiste dla naszych utalentowanych uczniów.

Dzieci i tym razem mimo towarzyszącego stresu spisały się bardzo dobrze, a ich wystąpienia były gromko oklaskiwane przez jury oraz publiczność, którą tworzyli ich koledzy i koleżanki z klas.

Jury wyłoniło laureatów w trzech kategoriach:

Klasy pierwsze:
I miejsce – Aniela Haliniak, kl. 1c
II miejsce – Franciszek Hojan, kl. 1a
III miejsce – Zofia Wałkiewicz, kl. 1e

Klasy drugie:
I miejsce – Oliwia Zgrabka, kl. 2b
II miejsce – Filip Tomaszewski, kl. 2c
III miejsce – Julia Wojciechowska, kl. 2e

Klasy trzecie:
I miejsce – Oliwia Ceyza, kl. 3d
II miejsce – Kaja Berger, kl. 3a
III miejsce – Julia Szukała, kl. 3e

Uroczystości wręczania pamiątkowych dyplomów i nagród towarzyszył pan dyrektor Dariusz Stachecki, który swoją obecnością, krótką przemową i gratulacjami sprawił, że ta chwila była dla uczestników konkursu bardzo wyjątkowa.

Radzie Rodziców z naszej szkoły serdecznie dziękujemy za ufundowane nagrody.

Malwina Paszke, Małgorzata Gałązka-Hermanowska, Magdalena Plura