Spotkanie z dietetykiem

Świetliki z klasy 1e rozpoczęły realizację cyklu zajęć związanych ze zdrowym trybem życia. We wtorek 15 listopada dzieci gościły panią dr Emilię Korek, która jest dietetykiem, wykładowcą akademickim oraz założycielką Poradni Dietetyki Klinicznej i Estetycznej.

Podczas zajęć wysłuchaliśmy wykładu pani Emilii na temat zdrowych nawyków żywieniowych. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób powinna wyglądać zbilansowana dieta, których produktów powinno być w naszym jadłospisie jak najwięcej, by cieszyć się dobrym zdrowiem i sprawnością fizyczną oraz czym możemy zastąpić niektóre produkty spożywcze, by unikać nadmiaru słodyczy i gazowanych napojów.
Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę, czyli owocowe warsztaty kulinarne, podczas których wykonaliśmy wspólne szaszłyki i koreczki z naszych ulubionych owoców. Na zakończenie zajęć, po degustacji przygotowanych przekąsek, Świetliki wręczyły pani Emilii laurki oraz zdrowy i smaczny upominek.

Bardzo dziękujemy za miłą wizytę, ogrom przekazanej wiedzy i poświęcony nam czas!

Kinga Laskowska-Szofer