SAVOIR-VIVRE od najmłodszych lat

W ciągu minionych kilku miesięcy dzieci z klas IIa i IIc uczęszczające do świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach poświęconych dobrym manierom i odpowiedniemu zachowaniu w różnych sytuacjach. Pracowaliśmy m. in. w oparciu o książkę Joanny Krzyżanek „Dobre maniery czyli savoir – vivre dla dzieci”, która w 22 opowieściach w jasny i przystępny sposób opisuje poszczególne zagadnienia.

Książka jest pięknie ilustrowana pełnymi humoru obrazkami, dzięki czemu nauka dobrych manier była dla dzieci przyjemnością.
Po każdym omówionym temacie odbywała się dyskusja, burza mózgów i scenki dramowe, dla utrwalenia zdobytych wiadomości. Oglądaliśmy również filmy edukacyjne dotyczące dobrych manier, zapoznaliśmy się ze słuchowiskiem na podstawie książki Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci” oraz wykonaliśmy plakat ilustrujący najważniejsze zasady dotyczące odpowiedniego zachowania w szkole.

Kinga Walla