Rozstrzygnięcie konkursu na reprodukcję malarską

W piątek 28 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na reprodukcję malarską. Zadanie konkursowe cieszyło się sporym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów edukacji wczesnoszkolnej, jak i starszych.

Wśród najczęściej wybieranych dzieł, znalazły się obrazy Van Gogha, Picasso, Vermeera czy Muncha. Uczniowie zastosowali różne techniki plastyczne, choć najwięcej prac zostało wykonanych farbami – na papierze, płótnie lub deseczkach malarskich.

Prace zgłoszone do konkursu zachwyciły jury starannością wykonania oraz ogólnym wrażeniem estetycznym. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie wspaniale, dzięki czemu w pokonkursowej galerii możemy podziwiać prawdziwe malarskie perełki.

W pierwszej edycji konkursu przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

– w kategorii klas 1-3:

* wyróżnienie – Hanna Dzięcioł, klasa 2c;
* 3 miejsce – Ewelina Pedchenko, klasa 3e;
* 2 miejsce – Julia Szukała, klasa 3e;
* 1 miejsce – Antonia Pióro, klasa 2b

– w kategorii klas 4-8:

* wyróżnienie – Barbara Szulc, klasa 6b;
* wyróżnienie – Klara Kowalska, klasa 8a;
* 3 miejsce – Aleksander Szymański, klasa 4a;
* 2 miejsce – Jagoda Daniec, klasa 5a;
* 1 miejsce – Emilia Andrzejewska, klasa 4b

Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczył laureatom oraz uczestnikom konkursu pan Dyrektor, Dariusz Stachecki. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie i ufundowanie upominków, uczniom za udział i zaangażowanie, natomiast wszystkich miłośników sztuki już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

Kinga Laskowska-Szofer, Danuta Reiman