Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

We wtorek 1 września o godzinie 9:00 obyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych. Nasi najmłodsi uczniowie wraz z rodzicami zjawili się w hali widowiskowo – sportowej. Zachowując bezpieczny dystans wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Dariusz Stachecki. W swoim wystąpieniu przywitał wszystkich, przedstawił wychowawców klas pierwszych i opowiedział o zasadach organizacyjnych obowiązujących w szkole podczas pandemii. Zapewnił, że wszyscy nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi dokładają wszelkich starań, aby dzieci były w szkole bezpieczne i uczyły się w przyjaznej atmosferze. Podkreślił, że Trójka jest dobrze przygotowana do prowadzenia zajęć za pomocą metod i technik kształcenia na odległość, jednak ta forma pracy nigdy nie zastąpi osobistych kontaktów, socjalizacji, nawiązywania przyjaźni i kształtowania postaw i wartości – tego wszystkiego co każdego dnia dzieje się w szkole.

Następnie dzieci wraz z wychowawcami klas udały się do strefy rodzica edukacji wczesnoszkolnej, zapoznały z procedurami obowiązującymi podczas wejścia do budynku, a następnie już w swoich salach odbyły pierwsze spotkanie z wychowawcami.

Dzieci otrzymały komplet dokumentów i niezbędnych informacji. Przygotowaliśmy specjalne ulotki ze wskazaniami dla rodziców oraz z zasadami, których należy przestrzegać w szkole dla każdego ucznia. Roześmiane buzie przy wyjściu świadczyły o tym, że było to udane spotkanie.

Uczniowie klas drugich i trzecich udali się bezpośrednio do swoich izb lekcyjnych, gdzie czekali już na nich wychowawcy. Godzinę później spotkania z wychowawcami mieli uczniowie starszych klas. Podczas obu części dyrektor przekazał całej społeczności szkolnej życzenia:

W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Niech każdy dzień będzie okazją do przeżycia wspaniałej, intelektualnej przygody w gronie rówieśników, pod czujnym okiem wychowawców. Jestem przekonany, że wytrwałość i konsekwencja w zgłębianiu tajników otaczającego świata oraz zdobywaniu coraz to nowszych umiejętności, a także rozwijanie swoich talentów pozwoli naszym uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki i rozwinąć swoje pasje i zainteresowania.