„Razem na święta”

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – czas, który powinniśmy spędzić razem w miłej, domowej atmosferze. Jednak są obok nas ludzie chorzy, samotni, ubodzy, dla których ten zimowy  okres jest najtrudniejszy. Dlatego pomóżmy im. Nasza szkoła postanowiła wziąć udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Zależy nam, aby każdy podjął działanie na rzecz drugiego człowieka, szczególnie w tym  przedświątecznym okresie, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie.

Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. 

Dlatego zachęcamy  wszystkich uczniów do włączenia się w następujące działania:

  • wykonaj kartę z życzeniami świątecznymi i przekaż ją sąsiadom, osobom starszym (np. wrzuć do skrzynek pocztowych). Możesz też wykonać wyjątkową laurkę, kartkę z życzeniami świątecznymi, pozdrowieniami, słowami otuchy dla dzieci, które spędzą Święta Bożego Narodzenia na oddziale nowotomyskiego szpitala. Zrób zdjęcie gotowej pracy. A może nagrasz film, na którym zaśpiewasz świąteczną piosenkę, przeczytasz wiersz lub przekażesz kilka słów otuchy prosto z serca? Zebrane materiały zostaną udostępnione w formie prezentacji dzieciom, ich rodzinom oraz pracownikom nowotomyskiego szpitala poprzez stronę internetową oraz profil na fb. Zdjęcia prac oraz filmiki prześlij na adres k.laskowska-szofer@sp3nt.pl;
  • samodzielnie przygotuj słodki upominek (np. pierniki) i obdaruj nimi sąsiadów albo osoby potrzebujące z najbliżej okolicy,
  • przygotuj ozdoby świąteczne dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,

Udokumentuj swoje działania, zrób zdjęcie i wyślij na adres

m.dach@sp3nt.pl

Szczególnie mocno pragniemy włączyć się w trzy akcje:

  • „Bądź Mikołajem! Pomóż dzieciom z nowotomyskiego szpitala” – niektóre chore dzieci właśnie na oddziale dziecięcym naszego szpitala spędzą święta. Umilmy im ten czas, przygotowując małe upominki – nowe zabawki, książki, kolorowanki, przybory do pisania, rysowania, gry itp. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie mogą to być pluszaki. Rzeczy te dostarczamy do szkoły i wkładamy do wystawionego na holu kartonu w godzinach od 7.00 do 17.00.
  • zbiórka darów dla schroniska dla zwierząt – w szkole zbieramy karmę suchą i mokrą, ręczniki, koce, środki czystości, np. płyny do naczyń, podłóg, toalet
  • zbiórka odzieży dla podopiecznych poznańskiego stowarzyszenia Zupa na Głównym – odzież i obuwie męskie, używane lecz w dobrym stanie, a także koce, karimaty, czapki, szaliki, rękawiczki, kubki termiczne i żywność trwała – dary można składać w świetlicy szkolnej w godzinach od 7:00 do 16:30.

Jeśli chcesz otrzymać punkty dodatnie za udział w akcjach, to koniecznie do przyniesionych rzeczy dołącz kartkę ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz klasą.

Wszystkie zbiórki potrwają do 21 grudnia.

Nie bądź obojętny, wywołaj uśmiech na twarzy drugiego człowieka!

            Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.  

Marzena Dach-Kolanko, Kinga Laskowska-Szofer

 

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content