Przyrodniczo… Ekologicznie…

Już po raz kolejny w naszej szkole zorganizowany został Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla uczniów klas I, II i III. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach. Zadaniem pierwszoklasistów było wykonanie pracy plastycznej na temat „Eko-rodzinka”, w której należało przedstawić zwyczaje i postawy proekologiczne w swojej rodzinie.

Przedstawiciele klas drugich popisali się swoją wiedzą, rozwiązując test o przyrodzie i ekologii. Również klasy trzecie wykazały się rozległą wiedzą przyrodniczą i znajomością postaw ekologicznych.
16 maja odbyło się podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników. Laureatów ogłosił dyrektor szkoły Pan Dariusz Stachecki, który pogratulował wszystkim uczestnikom udziału w konkursie, ale przede wszystkim rozległej wiedzy przyrodniczej i ekologicznej oraz wykonania wspaniałych prac plastycznych obrazujących postawy proekologiczne.

Laureaci:

klasy 1:
I miejsce- Natalia Matysiak, klasa 1b
II miejsce – Aleks Wartel, klasa 1a
III miejsce- Gabriela Michalak, klasa 1c

klasy 2:
I miejsce- Bartłomiej Jandy, klasa 2c
II miejsce -Bogna Świtała, klasa 2d
III miejsce- Julia Wojciechowska, klasa 2e

klasy 3:
I miejsce- Marcel Paszke, klasa 3b
II miejsce -Kalina Flak, klasa 3b
III miejsce- Zofia Kasprzak, klasa 3a

Igor Kuster, klasa 1c
Kornelia Zawadzińska, klasa 1d

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Natomiast laureaci oraz wyróżnieni uczniowie obdarowani zostali pięknymi nagrodami w postaci gier edukacyjnych i książek. Zostały one sfinansowane przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy!
Jesteśmy przekonane, że tak utrwalone i promowane postawy – PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ PRZYRODY – przyczynią się do rozwijania pasji przyrodniczych oraz wychowania przyszłych obrońców planety.

Gratulujemy i zapraszamy za rok!

Gałązka-Hermanowska, M. Plura, M. Wartel