Przegląd piosenki patriotycznej

7 listopada 2018 roku uczniowie z naszej szkoły brali udział w XIII Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Niepodległościowej „Idzie żołnierz borem lasem …” organizowanym w ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W sali Nowotomyskiego Ośrodka Kultury mieliśmy przyjemność wysłuchania utworów o tematyce żołnierskiej i niepodległościowej w wykonaniu zespołów innych szkół, a także zaprezentowania się przed tak dużą publicznością.

Nasz zespół wykonał dwa utwory ,,Partyzant” w wykonaniu Patrycji Pawlak  i ,,Marsz, marsz, Polonia”  w wykonaniu : Mai Kukuły, Oliwii Stoińskiej, Mai Kopijkowskiej, Patrycji Kujbida, Patrycji Nowak, Miłosza Migonia i Matyldy Waberskiej. Po koncercie wszyscy uczestnicy złożyli kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

Piotr Witczak