Przegląd Piosenki Patriotycznej

W czwartek 8 listopada br. w świetlicy szkolnej spotykali się uczniowie naszej szkoły, by piosenką patriotyczną uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Podczas Przeglądu Piosenki Patriotycznej zostały przypomniane pieśni i piosenki, które śpiewano niegdyś w polskich domach i które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Usłyszeliśmy m.in. Pierwszą Brygadę, Piechotę, Taki kraj, Białe róże, O mój rozmarynie czy Rotę.

Wszystkie wykonania były niepowtarzalne i prezentowały wysoki poziom zdolności wokalnych młodych artystów. Szczególne wyróżnienie otrzymały: Weronika Stieler, Patrycja Kujbida oraz Matylda Waberska z klasy 5e oraz uczennice klasy 3c gimnazjum – Kornelia Pięta, Klaudia Adamczak i Wiktoria Bronowicka.

Marzena Dach-Kolanko, Renata Kurasińska, Janusz Nawrot