Powitanie jesieni w grupie niebieskiej

Jesień wcale nie musi być smutna! Udowodniły to świetliki z klasy 1a. Cały miniony tydzień poświęcony był tematyce zakończenia lata i przywitania jesieni. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało nam się spędzić ten czas aktywnie i twórczo. Pogoda podczas tych dni była piękna, dzięki temu mogliśmy prawie każdego dnia obserwować pierwsze zwiastuny jesieni w trakcie zabaw na boisku szkolnym.

Środa 23 września była Dniem Spadającego Liścia, jego pomysłodawca w ten sposób chciał pokazać, że jesienią brakuje wesołych świąt. Wspólnie postanowiliśmy udowodnić, że początek jesieni jest piękny, kolorowy i radosny. Z tej okazji w trakcie zajęć świetlicowych powstały różnobarwne liście, które uczniowie w niestandardowy sposób malowali rozgniatając farby. Nie była to jedyna kreatywna praca świetlików z klasy 1a. Podążając za tematyką jesiennych liści, powstały niezwykle ciekawe plastelinowe ślimaki, które są dowodem na to, że wyobraźnia dzieci jest wielka.
Oprócz wymienionych prac twórczych, uczniowie świetnie poradzili sobie w rymowanych zgadywankach o jesieni. Doskonale wiedzieli czym obdarowuje nas ta pora roku.
Na zakończenie tego intensywnego tygodnia uczniowie na kartach pracy odkodowywali jakie zwierzęta kojarzą się z jesienią. Trafne okazały się ich spostrzeżenia na temat gromadzenia zapasów przez wiewiórki oraz o tym, że jeże wcale nie jedzą jabłek, ponieważ są drapieżnikami.

Ewelina Bańkowska