Polonez na 100 par na stulecie Niepodległości

Niecodzienny przebieg miała duża przerwa w piątek 28 września. Korowód ponad stu par uczniów  – od najmłodszych do najstarszych – zatańczył poloneza na szkolnym boisku, by w taki oryginalny sposób uczcić 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości i 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Po prezentacji na boisku wszyscy uczestnicy tańca dostojnym krokiem w rytmie na „trzy”  udali się przed budynek szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt oraz wspólne wykonanie wszystkich zwrotek hymnu państwowego. Od tego momentu flaga państwowa towarzyszyć nam będzie na stałe aż do 3 stycznia, czyli do dnia odzyskania niepodległości przez Nowy Tomyśl. Uroczystości przyglądała się też spora grupa rodziców i mieszkańców osiedla. Była to już nasza kolejna impreza zorganizowana dla uczczenia tej wyjątkowej daty w historii Polski.
Andrzej Wałęsa
djembed