PÓŁFINAŁ WIELKOPOLSKI W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

W czwartek 24 listopada 2022 r. w Nowym Tomyślu odbył się Półfinał Wojewódzki w Unihokeju Chłopców XXIV Igrzysk Dzieci. W rozgrywkach wzięły udział cztery następujące drużyny: Zespół Szkół Salezjańskich z Poznania, SP z Drawska, SP Szczytniki Duchowne i SP nr 3 z Nowego Tomyśla. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” i łącznie odbyło się sześć spotkań.

Wyniki poszczególnych meczów:

Szczytniki Duchowne – Nowy Tomyśl  1 : 6
Drawsko – Salezjanie Poznań  0 : 4
Nowy Tomyśl – Salezjanie Poznań  7 : 3
Szczytniki Duchowne – Drawsko  6 : 1
Drawsko – Nowy Tomyśl  0 : 6
Salezjanie Poznań – Szczytniki Duchowne  12 : 2

Klasyfikacja końcowa:       1 miejsce  Szkoła Podstawowa nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu

2 miejsce  Zespół Szkół Salezjańskich z Poznania

3 miejsce  Szkoła Podstawowa w Szczytnikach Duchownych

4 miejsce  Szkoła Podstawowa z Drawska

Po zawodach i uroczystym zakończeniu, każda ze szkół otrzymała stosowne dyplomy, torbę słodyczy dla zawodników oraz drobny upominek z  Nowego Tomyśla dla opiekunów. Najlepszym strzelcem turnieju (10 goli ) został Kamil Kuster – zawodnik gospodarzy, który otrzymał pamiątkowy puchar. Do finału wojewódzkiego awansują dwa pierwsze zespoły.

Maciej Pilz